Jak vytvořit kantáty Christmas

1Přečtěte si příklad

Vyberte text, který budete používat pro základě kantáty. Můžete si vybrat text z evangelií z Bible, které se zabývají Kristova narození, najít text z básně Christmas (nezapomeňte požádat o svolení od autora), nebo můžete napsat svůj vlastní text.

2 Komp

Melodii (píseň), který bude sloužit jako hudební téma pro kantáty. Melodie může použít jakékoli poznámky, nebo rytmus se vám líbí, ale má použít nelze použít v intervalech delších než 5. a mělo být především postupně (např. C až D). Udržujte melodie do 1,5 oktávy.

3

Rozhodněte se, jak chcete doručit text, který jste vybrali. Například, jsou to, co kusy textu lépe dodávány jako recitativ (text je zpívaný s velmi malým doprovodem s minimální melodii, jako by recitoval)? Co znění zdá vhodný jen na jeden zpěvák, nebo půjčují sebe dobře sborové nastavení? Pokud zvolíte sólisty, nesahají déle než tři árie a recitativy v době mezi sborových nastavení.

4.

Rozhodněte se, jaký druh vyjadřovat, co chcete pro a podporu textu. Například, pokud chcete sólista, budou sopranistka nebo basu? Bude sbor zpívat ve standardním 4 harmonie části, nebo bude můžete experimentovat s dvojitými sbory, rozdělených částí, nebo antifona (hovor a odezva melodie, rytmy, nebo harmonie)? Budete mít jen s doprovodem klavíru nebo budete najmout malý orchestr?

5.

Nakreslete hrubé verze jednotlivých části kantáty na zaměstnance papíře nebo Finale.

6

Flesh ven vaše náčrtků a ujistěte se, že všechny oddíly přechod dobře. Zkontrolujte skóre za případné chyby v textu nebo zápisu, stejně jako v hlase vedoucí.

7

Napište nebo vytisknout jednotlivé části podle potřeby na základě vašich orchestraci (např. klavírní part pro pianisty, zpěv / sborová skóre pro zpěváky).

8

Najít hudebníky, kteří jsou ochotni provést zdarma nebo za poplatek, v závislosti na vašem rozpočtu. Vyhledejte dějiště, ve kterém k výrobě kantátu, jako je například místní církve.

9

Nacvičovat kantátu a práce s dobrovolníky nebo najatých pracovníků, s nimiž se žádné technické aspekty (např. osvětlení, mikrofony), vyrábět kostýmy, a vytvořit soubor. (Vaše kantáta může být zcela unstaged nebo tak dramatický, jak plné opery, v závislosti na své vizi.)

10

Reklama kantátu a provádět ji na určených termínech.

Podívejte se, zda vysoká škola hudebních společností bude provádět kantátu pro zkušenosti životopis – budou účtovat téměř nic.

Pokud se vám nelíbí psaných textů, které najdete, je přijatelné napsat svůj vlastní.

Snažte se, aby prvky hymnu melodii ve všech oddílech, bez ohledu na to vyjadřovat, sjednotit kus.

Jak si vyrobit primitivní, Skinny vánoční punčochy
Jak psát Christmas Cards v japonštině
Jak recyklovat vánoční strom
Jak se dostat do vánoční nálady
Jak vytvořit rodinu vánoční Newsletter v aplikaci Microsoft Word
Jak opravit vánoční světla String Zapojení
Jak pečovat o živý vánoční strom
Jak vařit Vegan vánoční večeře
Jak opravit pramen Christmas Lights
Jak Take výstřižek z vánoční kaktus
Jak pomoci potřebným lidem na Vánoce

Leave a Reply